Kopanie rowów – potocznie określane jako praca dla „niezbyt mądrych”. To jednak przeszłość. Do kopana rowów też trzeba mieć głowię i się znać. Poniżej wyjaśnimy dlaczego.

Rowy przydrożne i melioracyjne pełnią niezwykle ważną funkcję gdyż zbierają i odprowadzają nadmiar wody z ulic, dróg i innych terenów w zależności od ich usytuowania. Powinny być systematycznie oczyszczane i udrażniane poprzez usuwanie mułu, liści i innych nagromadzonych zanieczyszczeń tamujących wchłanianie wody przez podłoże. Dobrze przygotowany rów z jednej strony zapobiega zalaniu przez nadmiar wody deszczowej obszaru znajdującego się wokół z drugiej zaś może nawadniać teren wzdłuż zagłębienia w okresie suchym. Dbanie o odpowiedni wygląd i funkcjonalność rowów melioracyjnych jest obowiązkiem właściciela terenu na którym taki wykop się znajduje.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym kopaniem rowów przydrożnychmelioracyjnych czy pod przepusty drogowe. Wiemy, że aby rów spełniał dobrze swoją funkcję musi mieć odpowiednio nachylone brzegi i głębokość uzależnioną od rodzaju gruntu. Nasi pracownicy doskonale radzą sobie z przygotowaniem rowów tak aby miał w nim miejsce odpowiedni przepływ wody. Oprócz tworzenia nowych rowów zajmujemy się także pogłębianiem i poszerzaniem już istniejących zagłębień. Jeśli rów znajdujący się na Państwa terenie nie jest odpowiednio oczyszczany może powodować zatrzymanie wody i zalanie obszarów przyległych podczas pierwszego ulewnego opadu deszczu. Aby tego uniknąć zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, która zadba o odmulenie koryta rowu, usunięcie wszelkich zanieczyszczenia, liści, zbytecznej roślinności tamującej przepływ i wchłanianie wody oraz naprawienie uszkodzonych brzegów rowu.

Pracujemy na profesjonalnych maszynach sprawnie poruszających się także po nieutwardzonych terenach takich jak działki czy inne grunty do których nie każdy pojazd ma dostęp. Nasze koparki wyposażone w specjalnie przeznaczone do tego typu wykopów łyżki poradzą sobie z przygotowaniem każdego rodzaju rowu zgodnie ze zleceniem. 

Jesteśmy solidną firmąz dużym doświadczeniemterminowo wywiązującą się z powierzonych zadań. Zapewniamy usługi na najwyższym poziomie jednocześnie oferujemy konkurencyjne ceny. Grono stałych, zadowolonych klientów nie tylko na terenie województwa łódzkiego stale rośnie. Zachęcamy aby Państwo do niego dołączyli!

kopanie rowów zgierz

Zakres usług

•   kopanie rowów przydrożnych, melioracyjnych

   kopanie rowów pod przepusty drogowe

   oczyszczanie, odmulanie i pielęgnacja rowów

   poszerzanie i pogłębianie rowów